Як переїхати в Британію по Tier 2 візі з дружиною?

Photo by Eva Dang on Unsplash

Привіт усім. Сьогодні я розповім нашу історію переїзду по Tier 2 візі в Лондон.

Disclaimer: перш аніж продовжувати прочитання цієї статі, я хочу сказати, що компанія знайшла мене на Linkedin і те, що я вже по факту мав Certificate of Sponsorship (CoS) на руках, тобто, я не буду описувати процес пошуку з нуля, а стаття буде більше спрямованою на тих людей, які вже його мають, але все ж таки деякі рекомендації по пошуку з нуля я надам. Інформація актуальна на момент написання статі (10/03/2020) і може змінитися в любий момент. Тому рекомендую її звірити перед подачею документів.

У пошуку вам допоможе наступний сайт: https://uktiersponsors.co.uk/, більш детальний список ще є також тут: https://airtable.com/shrFr3QNN3mzoAjoi/tblYWEmI38s1CXpkp?backgroundColor=cyanLight&viewControls=on. На ньому можна подивитися весь список компаній, які мають ліцензію спонсора для мігрантів з не European Economic Area. Переходьте по цьому посиланню, знаходьте компанію відповідно до своїх уподобань та подаєте резюме на відповідну вакансію, а там вже справа за вашими навичками.
Порівняти витрати та побачити приблизні ціни допоможе вам numbeo.
Також є цікавим, але не таким точним в даних ось цей сайт: https://teleport.org/

Трішки передісторії, я програміст самоук с. Олексіївка, що знаходиться в Кіровоградській області, мені 23 роки, працював у останній компанії у місті Київ, коли розпочався процес співбесіди та переїзду, який забрав 3 місяці нашого часу, але знаходження в столиці насправді дуже спростило цей доволі тривалий процес, тому що всі необхідні документи потрібно збирати саме в Києві.

Ну що ж, я відразу розпочну з вимог, що вам потрібно для того, щоб успішно отримати Tier 2 візи. Документи ми збирали самі, так як компанія не брала на свої плечі цей процес (заповнення візових анкет, а також TLSContact), деякі компанії беруть це на себе. Потрібні наступні документи:

 1. Скласти іспит на знання англійської мови IELTS for UKVI (General Training) з band score 4.0 загалом і по кожній навичці(B1, intermediate). Прошу звернути увагу, що вам потрібний саме IELTS General Training for UK Visa & Immigration. Кожна навичка повинна мати band score 4.0 (їх чотири), а саме:
  - аудіювання;
  - читання;
  - письмо;
  - мовлення.
  Тобто, якщо у вас ситуація, що listening: 4.5, reading: 3.5, writing: 4.0, speaking: 4.0, то ви завалили екзамен навіть при тому, що у вас загальний band score виходить 4.0. Якщо у вас кожна навичка більше 4.0, то нервову частину ви здали. Результати доведеться чекати до двух тижнів. Я здав з band score 6.0 (B2, upper-intermediate), але відверто кажучи перший місяць відчувається катастрофічна нестача мови, коли знаходишся саме в Британії через “народну солянку” та кількість акцентів, тому вчіть не тільки граматику та слова, а ще намагайтеся слухати різні акценти, особливо саме британський акцент, він як на мене, набагато складніший аніж американський.
  Мене також турбувало питання, чи потрібно дружині здавати IELTS і відповідь наступна — ні, не потрібно.
  Сертифікат дійсний два роки, тому якщо ви до цього здавали і маєте необхідний бал, то вам пощастило.
  На жаль, тест можна здати тільки в Києві, тому якщо ви не в столиці, то на вас очікує декілька поїздок, тому що усі чотири модулі можуть провести як за один день, так і за два, які припадають на різні числа. Зазвичай відокремлюють мовлення.
  Для підготовки мені найкраще допомогли наступні ресурси:
  - https://ieltsliz.com/
  - https://ieltsonlinetests.com/
  - https://www.youtube.com/channel/UCglDIsg_Z9mE2oT9hsrbzFA
 2. CoS number. Цей номер повинна надати вам компанія разом з контрактом, а також номер ліцензії самої компанії, яка надає вам сертифікат. Також у вас повинна бути вказана заробітна платня на рік більше аніж £30000 на рік брудними, щоб успішно отримати візи.
 3. Виписка руху коштів за останні три місяці по банківських рахунках як для дружини, так і для головного апліканта. Законодавчо встановлено, що аплікант повинний мати на рахунку £945, а ваша дружина £630, але насправді сума чим більша, тим краща. Я рекомендую брати на перший місяць проживання не менше £5000. Просто мати кеш не пройде, потрібний саме рух або довідка про залишок на рахунках.
 4. Сертифікат про несудимість з МВС.
  Можна зробити тут:
  https://pasport.org.ua/
 5. Закордонний паспорт, а також усі старі паспорти, якщо у вас такі були до цього.
 6. Флюорограму яка підтверджує, що ви не маєте туберкульозу по адресі Київ, вул. Антоновича 16-В. Її також можна здати тільки в Києві. Готуйтеся також викласти за це задоволення 240$. Також потрібно мати 2-і фотокартки, закордонний паспорт під яким ви подаєтеся, якщо у вас до цього було захворювання, то прилеглі документи або попередні результати, якщо вже робили в цій клініці.
  Усі деталі можна знайти тут:
  https://www.gov.uk/government/publications/tuberculosis-test-for-a-uk-visa-clinics-in-ukraine/tuberculosis-testing-in-ukraine
 7. Свідоцтво про одруження або підтвердження того, що ви разом вже більше двух років (фото, переписка). У нас було свідоцтво.

Документи які є українською, повинні мати англійський переклад, а також подвійний апостиль, ми всі апостилі робити тут https://goo.gl/maps/8bzbhS2Gt3PkzUMy9, окрім дипломів, але якщо ви думаєте, що вам пригодяться дипломи, то зробіть обов’язково подвійні апостилі для кожного з них. Нові дипломи зазвичай йдуть вже з перекладом, тому їх не потрібно перекладати.
Усі поточні вимоги можна знайти тут: https://www.gov.uk/tier-2-general

Останній етап — похід у візовий центр, для того, щоб вам потрапити туди, ви повинні заповнити анкету апліканта тут:
https://visas-immigration.service.gov.uk/apply-visa-type/tier2
Також анкету Partner Dependant visa — PBS:
https://visas-immigration.service.gov.uk/apply-visa-type/dependant
Якщо ваша професія знаходиться у списку, які є дефіцитними, то сплати £1220 за самі візи, а також National Health Surcharge на кожну людину по £1400, тобто, в сумі £4020. Є компанії, які беруть ці витрати на себе. Нам не так пощастило і тому ми виклали власні кошти, але чомусь у нас вийшло також, що за одну людину нам не довелося сплачувати NHS. Напевно, через те, що я не мав деталей батька і вказав тільки матір. До речі, медицина у них дійсно безкоштовна, але на запис можна чекати довго.
Після цього вам потрібно завантажити документи через сайт TLSContact, але на нього ви можете потрапити саме через сайт державної міграційної служби Британії. Документи повинні бути в PDF, їх можна відсканити через мобільний додаток camscanner.
На сайті TLSContact потрібно обрати час зустрічі після заповнення анкет, PDF’ки потрібно подати до зустрічі за дня 3–4.
В день візиту приходьте за пів години до зустрічі, раніше немає сенсу. Візьміть обов'язково анкети, роздруківки про те, що ви завантажили онлайн документи, сплати NHS, підтвердження зустрічі у візовому, check-in анкету. У вас обов'язково попросять попросять перші сторінки візової анкети або check-in анкети.
На візи доведеться чекати до 15 робочих днів, ми отримали за 14, але і чули за випадки, що це бувало пізніше, тому запасіться терпінням. Результати готовності віз можна відслідковувати на сайті TSLContact.

Нотатка: візи можна отримати на 3 або 5 років, але другий варіант дорожче. Мене ще турбував момент стосовно працевлаштування дружини. Вона може працювати будь ким, але не доктором, тренером, або в інвестиційних фондах по її типу візи і навіть змінювати роботи без зміни візи, але якщо я зміню роботу, то і їй доведеться змінювати візу також.

Мабуть у вас ще виникло питання, що повинна компанія покривати при релокації. Ось, що нам було покрито та надано:
- багаж (3 сумки по 21 кг, але можуть і більше, просто нам було ліньки везти більше) з one way ticket в Лондон;
- перший місяць проживання в Airbnb;
- страхування життя, зубів та здоров’я у приватних медичних закладах.
Це все, але є компанії які на додаток до цього, ще покривають візові витрати, а також IELTS + надають relocation бонус, який ви витрачаєте на ту ж саму оренду, меблі і т.п., але ми не хотіли втрачати можливість і погодилися на такі умови. Уточнюйте за ці нюанси під час комунікації, а також за bonus до основної ЗП.

Маленька нотатка стосовно вартості проживання у Лондоні та, що вистачить двом людям, щоб піти посидіти в ресторані, поїхати у якесь інше місто/країну на додачу до основних витрат як житло, проїзд, їжа і тому подібне. Сума від £3500 до £4000 чистими на руки задовольнить середньостатистичну пару.
Порахувати дохід можна тут:
https://www.tax.service.gov.uk/estimate-paye-take-home-pay/your-results

У наступних статтях опишу процес оподаткування, зняття житла, витрати на проживання, підключення комунальних послуг та культурні відмінності України і Британії.
У разі питань ви можете звернутися до мене в скайп: vlad.krylasov
Успіхів!

Software Engineer, LL.B., MSc in CS

Love podcasts or audiobooks? Learn on the go with our new app.

Get the Medium app

A button that says 'Download on the App Store', and if clicked it will lead you to the iOS App store
A button that says 'Get it on, Google Play', and if clicked it will lead you to the Google Play store
Vladyslav Krylasov

Vladyslav Krylasov

Software Engineer, LL.B., MSc in CS

More from Medium

Weekly Dose of ESG — ESG: Just another bubble?

Phantasmagoria: from Walter Benjamin’s Arcades Project to New Year’s Moscow

INTRODUCING sKUJI — THE BEST WAY TO EARN $KUJI AND APEX bASSETS

White Sox Non-Roster Invitees Announced on Monday…